Davutoğlu nereye kadar?

by admin | Cuma, Oca 16, 2015 | 1833 views

IHSAN-OZKESTürkiye Özal’dan sonra ve Özal tarafından bizzat başbakanlık koltuğuna oturtulan YILDIRIM AKBULUT zamanında bile bu kadar acıınacak duruma düşmemiş, Sayın AKBULUT bile onca (maalesef) kapasite eksikliğine rağmen (Allah için kibar insandır) şimdiki kadar aciz ve gülünç fotoğraf vermemişti – Bunu tabii ki biz değil, bütün dünya görüp tespit ediyor.

Nitekim, Davutoğlu kendi yönetmekten ziyade çok açık olarak malum şahsın direktifleri yönünde YÖNETİLDİĞİNDEN karşılaştığı çelişkili durumların altından kalkamıyor ve durumu kurtarayım derken daha da batırıyor..

Zaten kurtarması veya kazanması da mümkün değil, zira doğruyu ve gerçeği savunmuyor – daha doğrusu bunu yapmasına malum şahsın çıkarını zedeleme ihtimali durumunda asla izin verilmeyeeğini bal gibi kendisi de biliyor.

Hal böyle olunca, yani gerçek ve doğru dışında birşeyleri savunmak zorunda kalınca devamlı tökezleyip zor durumda kalıyor – istediği kadar seçim yatırımı kapsamında basit promosyonlar yapa dursun..

İşte böyle bir durumu şimdi de CHP milletvekili İHSAN ÖZKES’in kendisine yönelttiği çok vurucu sorular karşısında yaşamaya aday ve yaşıyor.. Ne dedi ÖZKES?


Özkes, Charlie Hebdo’dan karikatürler yayımlayan Cumhuriyet Gazetesi’ne yönelik AKP’lilerin linç girişimi başlatmasının tartışmaları sürerken, Başbakan Davutoğlu’na twitter hesabından aşağıdaki soruları yöneltti.

“Kimse bu ülkede Peygamber Efendimize hakaret edemez” Davutoğlu
“Bu Bakara iyi makara” diyene neden sessiz kaldın Davutoğlu!

“Oğlum ben her gün her cuma bir tane ayet sallıyorum” diyene AKP’liler niye sessiz kaldılar?

“Bizim rahmetimiz gazabımızı aşacaktır” diyene AKP’liler niye ses çıkarmadılar.

‘Peygamber gurura kapıldı biz kapılmadık’ şeklinde söyleyene AKP’liler niye çıtını çıkarmadılar.

“Eşcinseller de imam olabilir” diyen AKP’liye niye AKP’liler bir şey demediler.

“Hz. İbrahim tabii ki benim, Hz. Muhammed ise en küçük kardeşim” diyen AKP Milletvekiline AKP’liler niçin tepki göstermediler?

“Başbakanımız bizim için adeta ikinci Peygamber gibidir” diyen AKP’liye AKP’liler neden bir şey demediler?

“Başbakanımıza dokunmak bile bence ibadettir” diyen AKP Milletvekiline neden bir şey demedin ey Davutoğlu?

“Allah’ın tüm vasıflarını kendisinde toplayan bir lider var” diyen AKP milletvekiline niçin sesini çıkarmadın ey Davutoğlu?

Şimdi Davutoğlu’nun bu soruları nasıl cevaplayacğı gerçekten de merak konusu. İşinin her durumda zor olduğu açık ama.. Bakalım muhterem bu baskılara ne kadar dayanbilecek? Koltuğunu ne kadar koruyabilecek? Şu bir gerçek ki ama işi hakikaten de zor.. Allah vermesin..

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code