Davutoğlu’na alternatif Binali Yıldırım’mı?

by admin | Cuma, Eyl 11, 2015 | 1060 views

AKPARTI-KONGREÇoğumuzun takip eettiği üzere her ne kadar ikisi arasında uyumlu çalışma var gibi gösterilmeye çalışılıyorsa da, Erdoğan’ın Davutoğlu’nun göstermiş olduğu performanstan memnun kalmadığı ve elinde olsa onu ilk fırsatta değiştirmek isteyeceği de biliniyor artık. Hatta onun yerine düşündüğü kişilerden en başta gelenin de en sadık adamı Binali Yıldırım olduğu da çok açık seçik biliniyor.

İşte bu kapsamda gözler Yıldırım üzerindeyken, kendisinin de konuyla ilgili faaliyet gösterdiği anlaşılıyor.


Nitekim AK Parti’nin yarınki büyük kongresi öncesinde kulislere ‘Binali Yıldırım bombası’ düştüğü bildiriliyor. Erdoğan’ın ‘Saray ekibi’nin en önemli isimlerinden Yıldırım’ın genel başkan adaylığı için el altından nabız yoklamasının, Başbakan Ahmet Davutoğlu cephesinde deprem etkisi yarattığı anlaşılıyor. Haber şöyle;

Milletvekili aday adaylığı başvurusu yaparak aktif siyasete dönen eski Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım’ın çevresinin, dün sürpriz bir biçimde delegeleri arayarak adaylığı konusundaki görüşlerini sorması, kulisleri hareketlendirdi. Yıldırım yakın çevresine, “Henüz kesin kararımı vermedim” derken, kulislerde de adaylığına ilişkin, “Yüzde 50 ihtimal. Temasları var, yakında netleşir” yorumu yapılıyor.

Kongreye saatler kala yaşanan bu gelişme Davutoğlu cephesini karıştırdı. Davutoğlu dün özel konutunda kurmaylarıyla uzun uzun gelişmeleri değerlendirirken, parti kaynakları ise Hürriyet’e, “İki adaylı bir yarış olmaz, kongreye o karar verilmiş olarak gidilir” dedi. Gözlerin çevrildiği Erdoğan ise dün Davutoğlu ve Yıldırım ile ayrı ayrı görüştü. Bu temasların, Yıldırım’ın adaylık ihtimalinden çok Davutoğlu’nun MKYK listesinin, ‘Saray’ın etkisi altında oluşmasıyla’ sonuçlanacağı iddia ediliyor.

Anlaşılıyor ki AKP içinde de Erdoğan ve Davutoğlu yanlıları arasında bir mücadele epeyi bir süredir devam ediyor ve şimdi daha da kızışmış vaziyette sürmeye aday.

Ne diyelim? Memlekete hayırlı olsun.

Editör / Kaynak: Medya

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code