Fenerbahçe “Topuk Yayla’sında” tam gaz çalışıyor

by admin | Perşembe, Tem 17, 2014 | 1059 views

DIEGO-TOPUK-YAYLASI
Süper Lig 2014-2015 sezonu öncesinde önemli futbolcularını takımda tutan ve de DIEGO gibi çok önemli bir orta saha oyuncusuyla güçlenen Sarı Kanarya yeni sezona da son derece iddialı hazırlanıyor. Ersun Hoca geçen yıl ilk şampiyonluğunu yaşayarak rüştünü ispat ettikten sonra bu yıl bu başarısını perçinleme gayreti içinde olacak.


Bu arada yoğun tempoda çalışan Fenerbahçe’de futbolcuların yağ ölçümleri yapılırken, ortaya çıkan sonuçlar da teknik heyeti sevindirdi. Sarı lacivertlilerin uzun zamandır uyguladığı bir program ile sporcuların yağ oranları kontrol altına alındı ve bu uygulama meyvesini verdi.

Geçen sezon başında 8.45 olan vücut yağ endeksi ortalaması bu sezon başı için yapılan ölçümler sonucunda 7.81’e düştüğü ortaya çıktı. En düşük oranlar Emre Belözoğlu ve Mehmet Topal’da çıktı. Futbolcuların kendilerine verilen programları harfiyen uyguladıkları ve tatilden fit döndükleri belirtildi. Yeni transfer Diego Ribas’ın da tatilde kendisine iyi baktığı ve formunu koruduğu ifade edildi.

Yağ oranı kontrol altında tutulan futbolcularda her hangi birisinin yağ endeksinde bir değişiklik olması durumunda ekstra kardiyo antrenmanı uygulanıyor. Bunu neticesinde oyuncuların bir bir kontrol altında tutulan yağ endekslerinde artışa izin verilmiyor ve kademe kademe düşürülmesi amaçlanıyor. Bu uygulamada beslenmeye çok önemli bir yer tutuyor.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code