Gerçek bir demokratın ağzından: “HDP’ye oy vermem çünkü…”

OPINIONBugün Türkiye’de inanılmaz bir kaos ve insanları gittikçe daha çok birbirine düşüren bir yönetim var birçok kişiye göre.. Durum o kadar kötü ki insanların aklına artık Lübnan’ın yaşadığına benzer çok korkunç senaryolar bile gelmeye başladı, hani 2-3 ayrı kesimin birbirinin canına kıydığı…

Bunun nedenlerinden biri hiç şüphesiz ki insanları “onlar, sizler, dindarlar, dindar olmayanlar, sünniler, olmayanlar” vs söylemleriyle resmen birbirine düşüren malum güç sahipleri olmakla birlikte bunların hangi uluslararası güçlerin desteğiyle bu işlere kalkıştığı da ayrı bir konu.. Hatta söz konusu iktidarın kendisinin bizzat ciddi bir uluslararası proje olup olmadığı konusu bile kafa karıştıracak cinsten..

Bu arada başka bir yeni proje de (bize göre tabii ki) “Kürt Açılımı” veya daha yumuşak veya kulağa hoşgelen şekliyle “Demokrasi Açılım Süreci” vesaire.. Yani, 100 yıldır bu ülkenin vatandaşı olan ama gerçekten de ikinci sınıf vatandaş olarak muamele gören Kürtler yıllardır devam eden PKK faaliyetlerinin sonunda bir şekilde “Kürtlere Demokratik Özgürlük” platformuna kadar taşıdılar olayı.. ve de öyle görünüyor ki çok ciddi mesafeler kat ettiler..

Eş zamanlı olarak da yeni siyasi oluşumlar da türedi ve siyasetçiler de.. Örneğin HDP ve Selahattin Demirtaş ki bunlar Kürt hareketini temsil ettiklerini iddia ediyorlar.. Birçok yurttaş bu parti ve siyasetçiyi umut olarak bile görme eğilimine girmiş vaziyette..


Şimdi acaba bu – siyasi görüşü ne olursa olsun – bütün kesimleri etkileyen bir rüzgar mı yoksa hiç de böyle düşünmeyip, tam aksine bu Kürt siyasi oluşum ve politikacılarına güvenmeyen büyük bir kesim var mı?

İşte bu konuda çok ilginç bir yazıyı yine “tarzını çok beğendiğimiz” Facebook kullanıcıs Hande Hanım’dan yayınlıyoruz.. Yorumu size ait olsun…

Editör

Hande Hanım diyor ki;

HDP ye OY VERMEM .. Çünkü :

1- Apo bir Kürt için ne ifade ediyor bilemem benim için İmralı da yatan bir tutsak ve hiç bir şey ifade etmiyor. Kürtlerin Apo ya bu denli kutsiyet atfetmelerine kıl oluyorum.

2- Apo nun halkları İSLAM ŞEMSİYESİ altında toplama açıklaması bana siyasi islamdan bu denli öğğhh gelmişken , çok tiksindirici bir cümle olarak geliyor. Kürtlerin siyasal İslam dan uzak olmadığını düşünüyorum

3- Ben solculuk= Kürtçülük den nefret ediyorum

4-Kürtlerin evet yıllarca devletler,hükümetler,politikalar tarafından ezildiğini biliyorum kabul ediyorum.
Hak-hukuk-eşitlik-adalet-demokrasi adına yapılan,yapılacak her türlü mücadeleyi tabi ki desteklerim,benim gözümde insanların cinsiyet-din-dil-ırk-mezhep dolayısıyla zaten hiç bir ayrımı,farklılığı yok ki.
Fakat çoğu Kürt ben gibi düşünmüyor, vatanlarının İran Irak Suriye ve Türkiye tarafından işgal edildiğini düşünüyor ve Büyük Kürdistan istiyorlar.. Zaten bunu Irak ve Suriyede gerçekleştirdiler. İşte ben aynı şeyin vatanımda yapılmasına karşıyım kardeşim..Bölünmesini, ülke içinden ülke doğurmasını istemiyorum.

5- Kürt siyaseti beni bu yönde ikna etmiyor.

6- yürütülen barış sürecini hiç mi hiç samimi,inandırıcı,tutarlı bulmuyorum.Tarafların güveninirliği yok benim gözümde : Apo-PKK-HDP-AKP…. Samimi olmadan,dürüst ve tutarlı olmadan,gizli ajandalarla barış olmaz.
Şu an itibariyle bile bilmiyorum : PKK terör örgütü mü değil mi :??????

Hande Öngör Oetterman

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code