HSYK’ye Avrupa Birliği heyetinden ziyarette nahoş olay

by admin | Cuma, May 9, 2014 | 845 views

NESIBE-OZERBugün ilginç br gelişme yaşandı.  HSYK 2. Dairesinde yapılan toplantıda  Avrupa Komisyonu’ndan bir heyet HSYK üyeleriiyle bir araya geldi.

Fakat bu arada yaşanan ilginç bir gelişme herkesi hayrete düşürdü. Zira, daire üyelerinin Avrupalı heyetin önünde tartışmaya başladığı görüldü. Bunun neticesinde ise 2. Daire Başkanı Nesibe Özer, toplantıyı terk etti.


Öğrenildiğine göre, AB komisyonu Türkiye’deki yargının durumunu incelemek için bir heyet gönderdi. Avrupalı yargı mensuplarından oluşan heyet, HSYK’nın çalışmaları konusunda bilgi edinmek için, dairelerle bir araya geldi.

Bu arada, HSYK 2. Dairesinde yapılan toplantıda ise, daire başkanı Nesibe Özer, Anayasa Mahkemesi’nin kısmen iptal ettiği HSYK yasasına değinerek, yasayı eleştirince
2. Daire üyeleri Başkan Özer’le tartışmaya başladı. Daha sonra ise üyeler, Nesibe Özer’i suçlayarak “siz Türkiye’yi yabancı bir heyete mi şikayet ediyorsunuz?” şeklinde tepki verdiler.

Ortamı daha da gerginleşmesi üzerine Özer’in toplantıyı terk ettiği öğrenildi. Daha sonra ise HSYK 2. Daire üyelerinden Ulvi Yüksel, olanlar için AB heyetinden özür diledi ve toplantıya, başkan olmadan devam edildi.

09.05.2014
KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code