Hürrem Sultan “kesmedi”.. Şimdi Kösem Sultan geliyor

by admin | Cuma, Haz 13, 2014 | 1049 views

KOSEM-SULTANİlk başladığından büyük tenkitler alan fakat daha sonra yediden yetmişe herkesin kaçırmadan izlediği Muhteşem Yüzyıl dizisi nihayet sona erdi… Ama üzülmeyin.. Şimdi onu aratmayacak başka bir dizi ile geliyor yapımcı TİMS Produksiyon..

Arkadaş baktı ki halk işi gücü bırakıp böyle bir diziye odaklanıyor ve dolayısıyla dizi de “altın” yumurtluyor, bari bir şekilde devamını getireyim dedi ve bula bula en uygun Kösem Sultan’ı buldu herhalde.. Ne yapalım yani, herkes eve bir lokma ekmek götürmek zorunda değil mi ya? Baksanıza ACUN’a mesela adam çok şükür bir çorba parası çıkarıyor evvel Allah.. Çıkarmasın mı yani Türkiye için bu kadar “faydalı” işler yaptığına göre ülkesi için..


Şaka bir yana, 4 sezondur süren ekran yolculuğunu dün akşam ekrana gelen final bölümüyle sonlandıran Muhteşem Yüzyıl dizisinin yapımcısı, televizyon sektörünün önde gelen yapım şirketlerinden TİMS Prodüksiyon’un sahibi Timur Savcı tarafından flaş bir gelişme yaşanmış oldu ve sektöre iki yıllığına ara verme planından ani bir kararla vazgeçen prodüktör Star TV yöneticilerinin de ısrarıyla Muhteşem Yüzyıl’la kazandığı tecrübesini Kösem Sultan dizisiyle devam ettirme kararı aldı.

Dolayısıyla, Muhteşem Yüzyıl’ın finalinde, Kösem Sultan dizisinin reklamları TİMS logosuyla yayınlandı. Savcı’nın devam kararı alması, sektörde “Tarihi dönüş” olarak yorumlandı. Fragramanı dönmeye başlayan dizide Kösem Sultan’ı 13 yaşındaki Güneş nezihe Şensoy canlandıracağı sanılıyor.

Osmanlı tarihinin en etkili kadınlarından biri olan Kösem Sultan, 1590 yılında Yunanistan’da, Anastasya adıyla doğdu. 15 yaşındayken İstanbul’a gönderilip Sultan I. Ahmet’e haseki oldu. Keskin zekasıyla padişahı etkileyen Kösem Sultan, kısa zamanda bütün saraya nüfuzunu kabul ettirdi. Kösem Sultan’ın hayatı birçok kez dizi ve filmlere konu oldu. Ankara Devlet Tiyatrosu tarafından hala sahneleniyor.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code