IŞİD nereye kadar gidecek?

by admin | Çarşamba, Haz 18, 2014 | 2947 views

ISID-MUSUL
El Nusra, PKK filan derken başımıza – pardon bütün Ortadoğu ve dünyanın başına tam bir bela çıkıp geliverdi: IŞİD, yani Irak Şam İslam Devleti.. Öyle ki 3-5,000 adet islamcı militan kafa kesip, kalp yeme gösterilerini internette filan yayınlayarak herkesi korkudan titretmeye başladılar…

Bununla da kalmayıp halen de bir DEVLET olarak adı geçen IRAK’ı işgal etmeye başladılar.. Musul, Telafer vesaire sıradan gidiyorlar…  Hatta hatta bu arada söz konusu örgüt (IŞİD) militanlarının, ülkenin en büyük petrol rafinerisi olan Beci’yi ele geçirdiği bildiriliyor..


TV larda yorumcular ve bölge uzmanlarını dinlediğinizde bunların Suudi Arabistan gibi sünni ülkeler tarafından finanse edildiğini ve daha beteri Irak’taki sünniler tarafından desteklendiğini anlıyorsunuz.. Hani Irak’ın Şii Başbakanı Maliki tarafından yıllardır dışlanan ve 2. sınıf vatandaş muamelesi yapılan sünni kökenli Irak vatandaşlarından bahsediyoruz..

Tabii bu arada IŞİD Türkiye’ye de bulaşıyor ve konsolosluğumuzu basıp insanlarımızı REHİN alıyor (Davutoğlu her ne kadar başka türlü adlandırmaya çalışsa da).. Bununla da yetinmeyip şimdi Türkmenlerin yoğun olarak yaşadıkları köylere sarkıyor. Tabii, beklenen sonuç tam bir felaket ve muhtemelen (inşallah olmaz) insan kıyımı..

Şimdi vatandaş olarak gerçekten de merak ediyoruz, bu vahşi örgüt nereye kadar götürecek bu işi? Türkiye ne zaman bu insanlık trajedisine dur diyebilecek bir hamleyi becerebilecek? – yalnızca Kızılay yardımı yetmiyor anlaşılacağı üzere.. Doğanmış insana Kızılay yardım götürse ne yazar, götürmese ne yazar?

Hepimiz nefesimizi tutmuş bir vaziyette hani o muhteşem dış politika uzmanı kişi(ler)den somut bir plan, strateji ve hamle bekliyoruz…. Lütfen çok bekletmeyin bizleri.. İnsanlarımız o vahşiler elinde bırakmayalım (nasıl becereksek)…

Editör

 

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code