Kılıçdaroğlu’na yapılan yumruklu saldırı ne ifade ediyor?

KILICDAROGLU-SALDIRI

 

Türkiye gerçek bir çılgınlık içinde  çırpınıyor… Futbolda da öyle, okullarda da ve tabii siyasette de… Baştakiler halkın önünde olayları bu kadar gererlerse, milleti birbirine düşman ederlerse ve bundan medet umarlarlarsa tabii ki olacağı da budur..

Toplumda yayılan öfke ve şiddet duygusunun en son kurbanı da CHP Başkanı Kılıçdaroğlu oldu.. Bu demokratik lider de bir “sürüngenin” yumruğundan nasibini aldı, ileri demokrasi ülkesi Türkiye’de.. İşte saldırının en basit şekliyle ifade ettiği budur; İleri demokrasi ülkemizde gelişmeye devam ediyoruz maşallah – paralar, kasalar, ayakkabı kutuları, halkı bölmek için elinden geleni ardına koymayan devlet “büyükleri”, Cumhuriyet savcısını evinden aldırıp terör örgütü mensubu göstermekle tehdit eden bakanlar, uluslararası sahtekarın önüne yatıp vücudunu sipeer eden devlet yöneticileri vs. vs.. Tabii bütün bunlar artık neredeyse olağan kabul edildiğine ve hiçbir şey olmamış gibi hayatın devam ettiğine göre Başkan’a yapılan saldırı da nedir ki? Maalesef tablo böyle karanlık.


Olay şöyle gelişti; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısına geldiği sırada yumruklu saldırıya uğradı. Yumruklu saldırıda bulunan kişinin kimliğinin Orhan Övet, olduğu belirtildi. Övet, polise verdiği ilk ifadesinde Alperen Ocakları’na üye olduğunu ve Erzurumlu olduğunu belirtti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. Kendisine yapılan yumruklu saldırıya ilişkin Kılıçdaroğlu, “Demokrasi yolu engellerle doludur. Bu Cumhuriyet Halk Partisi liderine yapılan ilk saldırı değildir. Rahmetli İsmet İnönü’ye taş atıldı. Saldırı yapıldı. Ama bir tek hedefimiz var. Bu ülkeye sağlıklı bir demokrasiyi ya getireceğiz ya getireceğiz. Herkesi sükûnete davet ediyorum. Baskılar şiddet bizi engelleyemez. Biz hiç kimsenin önünde diz çökmeyen bir gelenekten geliyoruz. Yedi düvele karşı mücadele etmiş bir gelenekten geliyoruz. Öyle birisi yumruk attı diye asla geri adım atmayacağız. İnançlarımızdan asla vazgeçmeyeceğiz” dedi.

Saldırı sonrası sol gözünün altı şişen Kılıçdaroğlu’na partili arkadaşları 1 TL’lik metal para ile müdahale etti. Yüzündeki şiş olan bölgeye 1 TL bozuk parayı bir süre tutarak yüzündeki şişkinliğin inmesi sağlandı. Kılıçdaroğlu daha önce makam odasına giderken olaydan 10 dakika sonrada CHP grubunda kürsüye çıkarak beklenen konuşmasını yaptı.

ALPEREN OCAKLARI : ADI GEÇEN ŞAHSIN TEŞKİLATIMIZLA UZAKTAN YAKINDAN ALAKASI YOKTUR

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’na yumruklu saldırıda bulunan Orhan Ö.’nün polise verdiği ilk ifadesinde Alperen Ocakları üyesi olduğu iddiaları üzerine Alperen Ocakları Eğitim Kültür Dayanışma Vakfı Genel Başkanı Serkan Tüzün, yazılı bir açıklama yaptı. Tüzün, “Saldırıyı gerçekleştiren Orhan Ö. isimli şahsın Alperen Ocakları üyesi olduğu yönünde haber yapılmasına karşın adı geçen şahsın teşkilatımızla uzaktan yakından alakası yoktur” dedi.

09.04.2014
KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code