Kılıçdaroğlu’ndan Digiturk sansürüne büyük tepki

by admin | Cuma, Eki 9, 2015 | 1585 views

digiturk-sariyerMedya üzerindeki büyük baskı malum kişinin arzuları doğrultusunda hem de artarak devam ediyor. Son olarak da Digitürk, Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nın ilettiği yazı sonrası, Kanaltürk, Samanyolu TV, Mehtap TV, S Haber (Samanyolu Haber), Bugün TV, Yumurcak TV ve Irmak TV kanallarını platformdan çıkardı.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu bu duruma sert tepki göstererek Twitter hesabından, “Seçime 3 hafta kala, 7 kanala sansür uygulanması demokrasimiz açısından kara bir lekedir. CHP iktidarında medya üzerindeki baskılar bitecek” dedi.


Diğer taraftan RTÜK’ün CHP’li üyesi ismet Demirdöğen ise, bu kanalların anayasal düzene karşı suç işlediğine dair ortada herhangi bir mahkeme kararı bulunmadığına işaret etti.

Digitürk’ün internet sitesinden yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi:
”Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı, “Anayasal Düzene Karşı İşlenen Suçlar Soruşturma Bürosu” tarafından yapılan bir soruşturma ile ilgili olarak Şirketimize resmi bir yazı tebliğ edilmiştir. Söz konusu yazının içeriği gereği yasal zorunluluktan dolayı Kanaltürk, Samanyolu TV, Mehtap TV, S Haber (Samanyolu Haber), Bugün TV, Yumurcak TV ve Irmak TV kanalları platformumuzdan çıkarılmıştır.”

Bu duruma tepki gösteren CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu’ise Twitter hesabından, “Seçime 3 hafta kala, 7 kanala sansür uygulanması demokrasimiz açısından kara bir lekedir. CHP iktidarında medya üzerindeki baskılar bitecek.” dedi.

Editör / Kaynak: Medya

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code