Kılıçdaroğlu’ndan Erdoğan’a bayrakla ilgili sert tenkit

by admin | Salı, Haz 10, 2014 | 931 views

KILICDAROGLU-GENIS
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin grup toplantısında konuştu. CHP liderinin de gündeminde Diyarbakır Lice’de yaşanan bayrak indirme olayı vardı. Diyarbakır Lice’deki bayrak indirme olayından Erdoğan’ı sorumlu tutan CHP lideri Kılıçdaroğlu, ”O bayrağı oradan sen indirdin. Sen indirdin derken bunu ben değil Bülent Arınç söylüyor” dedi

Kürt sorunu konusunda en sağlıklı çözümleri üreten partinin CHP olduğunu söyleyen Kılıçdaroğlu, Diyarbakır’da yaşanan olay bayrak indirme olayı üzerinden hükümete yönelik ağır eleştirilerde bulundu. Erdoğan’ın çözüm sürecinin iyi ilerdiğine dair zaman zaman yaptığı açıklamaları hatırlatan CHP lideri, “Çözüm süreci iyi ilerliyorsa insanlar neden dağa çıkıyor? İnmeleri gerekmez mi?” dedi.


Kılıçdaroğlu, söz konusu olaya ilişkin şu ifadeleri kullandı:

Bir askeri birlik düşünün tel örgülerden atlıoyor, direğe çıkıyor, bayrağı indirip kaçıyorlar. Erdoğan Gül konuşmuyor. Ben tepki gösterince konuşmaya başlıyorlar. CHP bayrak olayını kullanıyor diyorlar. Türk bayrağının indirilmesine ben nasıl sessiz kalırım?

Kılıçdaroğlu şöyle devam etti:

“Bunu ben değil Bülent Arınç söylüyor”

Sen kimsin? Sana millet yetki verdi. Bayrak bir ülkenin onurudur namusudur. Bayrak inecek bunların hepsi seyredecek. Asker hesabını verecek demiş. O bayrağı oradan sen indirdin. Sen indirdin derken bunu ben değil Bülent Arınç söylüyor. Meclis’teki konuşması şöyle: ‘Genelkurmay Başkanlığımızın açıklaması dikkatle okunmalıdır. Sabırla olayları takip ediyoruz. Eğer sabır olmasaydı, hükümetin siyasi iradesine bağlılık olmasaydı, bayrak direğine çıkmaya çalışıp, o bayrağı oradan yere indirmeye cüret eden insana cezası o anda verilebilirdi.’

Bayrağın indirilmesine nasıl sessiz kalalım? Demokrasi gelecekse önce darbe hukuku gitmeli. Yüzde 10 seçim barajının olduğu bir ülkede barışı ve huzuru sağlayamazsınız. Lider sultasının kaldırılması lazım. Lider sultası varsa demokrasi olmaz. Paranoya var bana darbe yapacaklar beni indirecekler. Merak etme seni sandıkta indireceğiz.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code