Kılıçdaroğlu’ndan “rakı çıkışı”.. Haksız mı yani?

KILICDAROGLU-GENISBeğenin beğenmeyin, bazen çekinmeden ve de kıvırmadan laafı oturtuyor ve de arkasında da duruyor. Örneğin CB seçiminde “tıpış tıpış gidecekler” tarvrı gibi..

CHP lideri şimdi yine hem de “ÇOK” doğru bir noktaya batırmış iğneyi; Malum, bizim enteller birçok şeyi ve de bilhassa vatan memleket meselelerini rakı masalarında halletmeye bayılırlar.. Sosyalleşme ve ne kadar da ulema olduklarını gösterebilme fırsatıdır onlar için bu bir nevi…

Ama iş elini taşın altına koymaya gelince bir bakarsın meydanda kimse kalmamış.. Çoğumuz da yapmışızdır zaman zaman en azından..


Örneğin son CB seçiminde şayet CHP taraftarları yalancıktan küsme mazeretinin arkasına sığınarak plajlarda kalmayı tercih etmeselerdi (yani doğrudan söyleyelim, ihanet etmeselerdi) muhterem şimdi malum sarayda oturuyor olmayacaktı muhtemelen.. En azından “gördünüz mü ya yüzde 52 ile kazandık” filan söylemleri uçuşmayacaktı ortalıkta… (Zaten seçime katılanların yüzde 52 si oy verdi, yoksa Türkiye’deki oyların çoğunluğu filan değil.. Onun yalnızca yüzde 38 lik bir kısmına tekabül ediyor)

İşte KO o keskin (kılıç gibi) çıkışlarından birini yaptı yine ve Halk TV’de gündemi değerlendirirken  şunları söyledi;

“Aydınlar korkularından konuşamıyorsa, onlara aydın denemez. Ben sokağa çıktığım zaman milyonlar da sokağa çıksın, ben sokağa çıktığım zaman Boğaz’da rakı masalarında kimseyi görmek istemiyorum”.

CHP Lideri Kılıçdaroğlu “Cumhuriyet’in birilerinin istedikleri gibi yönetsin diye kurulmadığını” söyledi ve partilileri sokakağa çıkıp Cumhuriyet’i korumak yerine rakı masalarında oturdukları için yerdi.

Kılıçdaroğlu, Eylül ayında yapılan partisinin olağanüstü kurultayında “CHP elitist bir parti diyorlar. Elitlere saygım var, aydındır. Ama bir elitistler var. Rakı sofralarında Türkiye’yi kurtarırlar. Bunlardan partiyi temizleyeceğim. Bunu herkes iyi bilsin. Bana çalışan adam lazım, rakı sofralarında konuşan adam değil” demiş, bu sözleri salondan da büyük destek bulmuştu.

KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code