“Sandıklara sahip çıkalım”.. Ya sandık sonuçlarına?

OPINION-2“Sandıklara sahip çıkalım”.. Ya sandık sonuçlarına da çıkalım mı? Hani %95 iradenin sandığa yansıdığı sonuçlar…

Seçimin üzerinden oldukça bir süre geçti ve Başbakan Davutoğlu CHP ve onun Genel Başkanı KILIÇDAROĞLU’ ile ciddi görüşmeler yaptı. Zaten en baştan MHP Genel Başkanı Bahçeli’nin garip veya en azından tuhaf tutumu ve en tepede sarayda oturan şahsın net olarak koalisyon değil de kendisini bir ihtimalle başkanlığa taşıyabilecek bir seçimin peşinde koşmasından – ve de bunun için hatta açıktan ciddi kulis yapıp gayret göstermesinden – dolayı koalisyonun olmayacağı aşikardı…


Şimdi burada en önemli iki aktör olarak sarayda oturan şahısla, MHP’nin rol oynadığı o kadar açık ki..
İşte tam da bu noktada insana sorarlar; Kardeşim senin en büyük sloganın hiç ağzından düşürmediğin ifade “MİLLETİN İRADESİ ve SANDIKLARA SAHİP ÇIKALIM” değil miydi? Kimsenin itirazı yok buna. Pekiyi, sandıklara sahip çıkalım da, “7 Haziran’da halkın nerdeyse yüzde 95 çoğunlukla sandıklara gidip beyan ettiği iradesine” de sahip çıkalım mı? Yoksa o kısmı önemsiz mi, zira senin menfaatine (ülkenin değil de bal gibi sarayda oturan şahsın) uymuyor mu?

İşte bu maalesef bilinçsiz, Allah’ın verdiği aklı kullanmaktan aciz ve vatandaşlığı “biat” denilen aşağılayıcı özellikten ibaret sanan güruh bunu fark etmediği – yani uyanmadığı – müddetçe bu ülkenin de burnu lağımdan kurtulmaz. Yalnızca birileri ve sülalesi ülkeyi padişah gibi idare etmeye devam eder ve Karun’un hazineleri senaryosu da çevrile durur.

Bu arada yukarıdaki manşet özü itibarıyla değerli Gazeteci DENİZ ZEYREK’ e aittir. Kendisine müthiş tespit ve paylaşımlarından dolayı bir kere daha teşekkür ederiz bu vesile ile.. Yaptığı cesur ve anlamlı gazetecilikten dolayı..

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code