Seçimler ve “şişirilmiş” HDP rüzgarı

by admin | Cumartesi, May 23, 2015 | 1789 views

OPINIONSosyal Medya yıldızlarından kalemi (fikirleri) kuvvetli ve yürekli bir vatansever paylaşımcı yine döktürmüş FACEBOOK’ta… Biz de burada paylaşmadan geçemeyeceğiz, kendi izniyle tabii..

İşte HANDE ÖNGÖR OETTERMAN ve yazdıkları
(yalnızca şapka çıkarılacak gibi)

Yazmak istediğim çok şey var lakin nasıl toparlar, öz ve kısa hale getirebilirim ben de bilmiyorum ama deniycem.. Konu seçimler ve HDP.

Neden HDP ?? Zira yelkeninin fazlaca şişirildiğini düşünüyorum.  Bu şişirmeye de 2 grubun fazlaca destek verdiğini düşünüyorum.

1. grup Üniversite gençliği. 2. grup ise Üzerlerinden silindir geçmiş ,oraya buraya savrulmuş,bir yer edinemeyip ortada kalmış ve son kapı olarak HDP ye yapışmış, eski sol ve sosyalist ağır ablalar & abiler.

İkinci grubun durumunu affedersiniz ama biraz komik buluyorum.  Neden, çünkü bunlar hakikaten Kürt Siyasi Hareketini sol çizgide görüyor. En başta istisnasız tüm Kürtlerin önder kabul ettikleri Apo ‘yu ( İşin katilliğini bölücülüğünü de geçtim ) devrimci zannediyorlar..

Lütfen söyleyin bana : hangi devrimci lider dünya tarihi üzerinde halkları ” islam şemsiyesi” altında (veya hıristiyanlık şemsiyesi) toplamayı düşündü :????  Yegane örneği bizim hidayete ermiş : Apo.. İyi valla eline silah alan,sonrada Allah- Kuran- İslam diyen lider oluyor, devrimci oluyor…

Parti ısrarla ağız birliği edip basma kalıp bir seçim dönemi konuşması hazırlamış o da şu : bizim ne Kandil ile ne de Apo ile ilgimiz alakamız yok biz tüm Türkiye adına siyaset yapıyoruz, ne istiyorsak ( yerel özerklik dahil ) tüm Türkiye için istiyoruz..  Oldu canım ben de Kraliçe Elizabeth…

Hadi Apoyu da bir tarafa koyalım, seçim sürecince asla tartışmaları o noktaya getirmek istemiyorlar.. Feci bir ağız birliği, parti disiplini içinde kampanya yürütüyorlar..Bu aşırı parti disiplini bile bana hiç özgür,sol,sosyalist ve demokratik falan gelmiyor tam tersine parti içinde baskıcı bir ortamı çağrıştırıyor, o da ayrı bir konu..


Altan TAN, Hüda KAYA, eski AKP kurucusu yeni HDP li ve aşiretini de HDP ye taşıyan Dengir Mir Mehmet Fırat ‘a ne demeli? Bunlar mı sol :????

Bu sorularımı, tereddütlerimi HDP Antalya 1. sıra adayı eski ÖDP kurucusu ,sol görüşün önemli isimlerinden Saruhan Oluç’a bizzat yüz yüze sordum cevaplar dediğim gibi tüm HDP lilerce ağız birliği edilmiş ve tek bir metin gibi.  Beni asla ikna etmedi.

Hele bir duydum ki ANTALYA 2. sıra adayı ÇHD üyesi bir avukat kadın bu kadını ise bizzat tanıyorum ,yemişliğim içmişliğim bir çok kez beraber olmuşluğum var. Sırf siyasi bir tartışma sonrası artık görüşmüyorum. Facebook a bile taşmıştı tartışmamız ,belki hatırlarsınız Deniz Yıldırım.  Bildiğim ve çok emin olduğum kendisinin tipik bir Kürt Milliyetçisi olduğu , Atatürk ve Kurtuluş savaşı ve devrimleriyle de sıkı kavgalı olduğu.. Kadına Atatürk dedin mi,tüyleri diken diken oluyor…

Demek istediğim ben HDP nin barajı geçmesini ,parlamento da olmasını, Kürt halkı adına demokrasi-hak-hukuk-eşitlik-özgürlük mücadelesi vermesini savunuyorum ,istiyorum. Fakat bu sol ve sosyalist ağır abla ve abilerin sayesinde yıllar sonra ikinci bir YETMEZ AMA EVET olayı yaşamak istemiyorum.. Dün mesela Nuray Mert (yeni yetme Cumhuriyet yazarı) HDP için bir yazı yazmıştı. İyi de Nuray Hanım Teyze, sen önce şu yetmez ama evetin için bir öz eleştiri yap be..  Kandırıldık demek yeter mi. Aha al işte AKP yi de 12 sene iş birliği yaptığı cemaat kandırdı smile ifade simgesi Bedelini kim ödüyor pardon , biz.. Yok öyle 3 kuruşa köfte, kandırıldık de geç ve şimdi öbür cephenin savunuculuğunu yap !! Niye inanayım ben şimdi size.

Niye şimdi tüm CEMAAT çiler HDP yi destekliyor :???? Mesela Levent Gültekin :???? Bizi niye kimse kandıramıyor, sizden çok mu zekiyiz çok mu öngörü sahibiyiz,IQ muz mu çok yüksek nedir yani….

Cevabınızı duyar gibi oluyorum, bu yazdıklarım faşist ırkçı milliyetçi olduğumu gösteriyor değil mi? Hadi hadi lütfen geçiniz,hayvan terli artık yemiyor”

Hande Öngör Oettermann

EDİTÖR YORUMU

Değerli HANDE HANIM kardeşimizin ALNINDAN ÖPERİZ bu muhteşem, “SPONTANE” ve ama dibine kadar da gerçekleri AYNA gibi yansıtan yazısı için. Beynine, ellerine sağlık kardeşimiz.

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code