Ülkenin geldiği hale bakınız: Gensoru reddedildi diye mecliste tebrik kuyruğu

MECLIS-RAMAZAN-TEBRIKÜlkeyi “aklın, vicdanın ve ahlakın” kabullenemeyeceği bir noktaya getirdiler sonunda. Ahlak, ar damarı, vicdan, siyaset etiği filan hiçbir şey kalmadı.

Mecliste, “blirli bir kişinin emirleri” doğrultusunda el kaldır el indir.. Daha olmadı kişi çoğunluğuna dayanarak kaba kuvvet kullan ve muhalefet vekillerine saldır ve onları bir güzel döv.. İnsan olan – eğer varsa öyle birşey – utanır, yüzü kızarır.. yerin dibine girer.. Var mı sizce böyle birşey?

Son skandal da ayne şöyle gelişti;


TBMM Genel Kurulu’nda HDP’nin ‘çocuklara yönelik cinsel istismarı ve kadınlara yönelik şiddeti önlemede ihmali bulunduğu’ gerekçesiyle, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Sema Ramazanoğlu hakkındagensoru verilmişti. Bu kadın vekilin kırdığı pot yenilir yutulur cinsten değil ve insan utanır ve istifa eder. AMA NEREDE…

Neticede bu kişi hakkında verilen gensoru önergesinin gündeme alınması oylanıp MALUM ÇOĞUNLUĞUN oylarıyla reddedilince, kararın ardından AKP’li milletvekilleri (malum çoğunluk) sıraya girerek Bakan Ramazanoğlu’nu tebrik ediyor.. Sanırsınız ki BİR MİLLİ MÜCADELE filan kazandılar mübarekler..

Arkadaş, hata yapan babanın (ve babamın) oğlu bile olsa faturasını öder ve gereğini yaparak istifa eder. Neden koruyorsun ki hatalı bir kişiyi? Gitsin yerine bu işi becerebilecek adamın gelsin. Yoksa böyle biri, o zaman sen de bu işi bırak git.

Özetlersek resim aynen şöyle oluyor yani;
“Karaman’daki tecavüz olayıyla ilgili Aile Bakanı hakkında verilen gensoru reddedildi. AKP’liler tebrik sırasına girdi”

20. yüzyılda çağdaş ve ileri demokrasinin hakim olduğu Türkiye manzarası. Buyrun tepe tepe kullanın lütfen.

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code