Volkan’ın stadı terketmesi olayı ve sosyal linç

VOLKAN-DEMIRELTelekom Arena’da ki Kazakistan maçından önce takımlar ısınacak.. Galatasaray seyircisinin nefret ettiği Volkan (Fenerlilerin Melo isimli kişilik sıkıntılı futbolcudan hoşlaşmadıkları gibi) ısınırken bir tribünden kendisine (anlaşıldığı kadarıyla) ana avrat küfür yağıyor sürekli (en azından ciddi hakaret). Yine anlaşıldığı üzere bir müddet susun filan diyerek katlanıyor bunlara Volkan ve baktı ki aynen devam ediyor, stadı terkediyor.

İşte bu olay günün “MANŞET” haberi olarak CNNTURK PARAMETRE‘nin gündemine giriyor ve oradaki değerli kardeşlerimiz (en başta Emre Alkin Hoca ve Deniz Zeyrek olmak üzere Ebru Baki ve Hakan Çelik) yaptıkları yorumlarda her ne kadar tribünden yapılan hakaretleri kınasalar da Volkan’ın yine bu milli dava için pozisyonunu terketmemesi gerektiğini söylüyorlar (yanlış anlamadıysak ana avrat küfür yemesine rağmen)..

Hatta çok değerli ve ilgi ve beğeniyle takip ettiğimiz ve olmadığında özlediğimiz Emre Hoca diyor ki “Bana da benzeri durumlar oluyor Twitter’da, hakaret vs.. Blokluyorum gidiyor” ..

Herşeyden önce çok net olarak söyleyeyim ki VOLKAN’ı oldum olası asla ve asla Fenerbahçe’ye yakıştırmayanlardandır bu satırların yazarı. Zira bugüne kadar yaptığı hatalar ve gafları onları geçmiştir.. ve tabii “kalite” (ve altyapı) denilen birşey de vardır.. Bize KABADAYI’dan (onların deyişiyle delikanlı) ziyade medeni, kültürlü ve gelişimini tamamlamış insanlar gerektir bu toplumu ileri götürebilmek için..


Ama sevgili EMRE ALKİN hocam ve arkadaşları; “Sezar’ı öldür fakat hakkını da ver” derler ya.. Her ne kadar Volkan kamuoyunda çok da “takdir edilen” bir sporcu olmasa da (davranışları nedeniyle diyelim), adamın anasına karısına devamlı dümdüz giderlerken “kalıp işini yapmaya devam etmeliydi” demek vicdana ve hakkaniyete ne kadar sığar?

Lütfen bir an durup düşünün; Sizler Parametre’de tartışırken yan odada camekanın arkasından (yani Twitter’da filan değil) sizden hoşlanmayan birileri sülale, ana, avrat bırakmayarak devamlı hakaret etmeye devam etse “Ne yapalım ekmek parası profesyonelim devam etmeliyim işime” deyip orada kalır mısınız (hatta kalabilir misiniz daha doğru)?  Hani tekrar etmek gerekirse, VOLKAN’ın bloklama imkanı filan yok da Twitter’da sizlerin olduğu gibi.. 🙂

Böyle bir durumda en azından CNNTÜRK güvenlik görevlisinin gelip o tipleri yaka paça dışarı atmasını ve hatta bunların katiyetle cezalandırılmasını beklerdiniz mutlaka.. Hatta işin peşini bırakmazdınız belki de bu “magandalar” rahmetli babanıza küfür ettiği için..

İşte bu pencereden baktığımızda, Volkanın yaptığı hareketten 100 kere daha fazla o yamyamları oradan atamayan  “YETKİLİ” ve sorumlu makamı (Stad görevlisi, güvenlik, polis, hukuk düzeni her neyse) tenkit etsek sanırım çok daha adil olabilir. Oklarımız çok daha fazla gitmesi gereken hedefe gitmiş olur.. Ne dersiniz değerli hocam ve Sevgili Deniz Zeyrek? 🙂

Yine de hatırlamakta fayda var; siz  ne dediniz defalarca? Burası Türkiye.. Evet, burası müsamereler (gösteriler) ülkesi.. Burası “dostlar alışverişte görsün” diyarı.. Hatta burası cumhurun başının bile hak hukuk filan dinlemeyip ruhsatsız inşaat yaptırdığı ve ondan sonra da mahkemeye posta koyduğu insanlar ülkesi.. Onun için garibim (altyapısız, kültürsüz) Volkan ana, babasına veya eşine küfür ettirmek istemedi diye faturanın çoğunu ona çıkarmak en başta SİZ ve biz gibi insanlara yakışmaz..

En samimi ve derin sevgi ve selamlarımla

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code