Web tasarım firmaları

by admin | Cuma, Haz 20, 2014 | 2411 views

WEB-DESIGN
Yaşadığımız çağa isim bulmaya çalışanlar, genellikle uzay çağı olarak adlandırmaktadır. Ancak basarbilisim.com, çağımızın internet çağı olduğunu iddia etmektedir. Çağların tasnifinde ya kullanılan malzemeler ya da günümüze uzaklığı, isimlerini belirlemiştir. Bu durumda günümüzün vazgeçilmezi, insanların eli ayağı olan internetin, çağa adını vermesi en akıllıcasıdır.

İnsanlığın interneti kullanmadığı bir alan hemen hemen kalmamıştır. Her şeyin internet ortamında yapılmasının yavaş yavaş zorunluluk haline gelmesi de internetin gücünü gün geçtikçe arttırmaktadır. Birkaç örnekle internetin ne denli önemli olduğuna bir göz atalım. İnsanların en temel gereksinimi yemek yemektir. Bunun için de alışveriş yaparlar. Alışveriş yapıldıktan sonra kredi kartıyla yaptığınız ödemelerde pos cihazı, internet aracılığıyla işlem yapmaktadır. ATM’lerden maaşınızı çekerken farkında olmadan interneti kullanırsınız. Maaşlarınızı vezneden çekerken de vezne, interneti veya local networkü ( yerel ağ ) kullanır. Tüm resmi işlemleriniz ya kendi elinizle ya da resmi kurumlarda çalışan memurlar eliyle internet aracılığıyla yapılır. Örneğin hastaneye gideceksiniz ve sağlık güvencenizin güncel olup olmadığını, provizyon alabilip alamadığınızı kontrol edeceksiniz. Sosyal güvenlik kurumunun internet sitesine girmeniz gerekecektir. Ayrıca hastaneler artık internet üzerinden alınan randevularla hasta kabul etmektedirler. Alışverişe vakit harcamak istemeyen insanlar, artık internet üzerinden aldıkları eşyaları, kapılarına kadar getirmektedir. Hatta yemek alışkanlığımız bile internetten sipariş yoluna girmiştir. Günün hangi saatinde olursa olsun, yakınımızdaki açık restoranların ve menülerinin listesini önümüze seren siteler sayesinde, yemeği de internetten alır olduk.


Görüldüğü gibi internet, çağımıza adını vermeye layık bir konuma yükselmiştir.İnternetin sanal bir haberleşme ortamı olduğunu düşünecek olursak, bu kadar önemli bir şey haline gelmesi için bir aracı kullanması gerektiğini anlayabiliriz. Bu aracılar da internet siteleridir. Yani internet neredeyse tamamen soyut ( en azından biz kullanıcılar için öyle ) bir şeyken; internet siteleri internetin gözle görülen, somut yanıdır. Web tasarım firmaları http://www.basarbilisim.com sayesinde internet, günümüzde bu denli önemli bir şey konumuna gelmiştir.

İnternet siteleri, bir kısım bilgisayar yazılımları kullanılarak hazırlanan kendileri de yazılım adını alabilen sanal sayfalardır. Bir internet sitesinde görebileceğiniz tüm sayfalara ve tüm özelliklere, web yazılım adı verilir. Web yazılımı, yani internet sitesini tasarlama, yapma işine de web tasarım adı verilmektedir. Şu ana kadar söylemiş olduklarımıza dikkat ederseniz internetin günümüz dünyası için önemini, web tasarımın da internetin önem kazanmasındaki önemini anlayabilirsiniz. Web tasarım işi olmasaydı muhtemelen internet de olmaz veya başka işlevlerde olup bugünkü önemine kavuşamazdı.

Takdir edersiniz ki internet ve web tasarım, hayatımıza girdiği yıllarda bugünkü kadar profesyonel değildi. O günlerin ihtiyaçlarına ve şartlarına göre tasarlanan internet siteleri size, bugünün anlayışına göre basit, hatta çocuk oyuncağı gibi gelebilir. Oysa günümüzde sayıları milyonları bulan internet siteleri, internet dünyasında çok ciddi bir rekabet ortamını da beraberinde getirmektedir. Sitelerin iyi bir şekilde tasarlanması, internetin ilk yıllarına oranla çok daha önemlidir. Unutmayınız! Facebook adlı dünya devi sosyal paylaşım sitesinin kurucusu Mark Eliot Zuckerberg, sitesini ilk tasarladığında, Harvard öğrencilerini internet üzerinde buluşturmak amacı gütmekteydi. Ancak yaratıcı beyni sayesinde tasarladığı site, insanlara o kadar ilginç yenilikler sunuyordu ki kısa süre içerinde büyüdükçe büyüdü. Günümüzde 1 milyar civarı kullanıcısına hitap eden Facebook, web tasarım işinin ciddiyetini sanırım gözler önüne sermektedir. Web tasarım basarbilisim.com gibi alanında uzman, yaratıcı, işlevselliğe önem veren personelleriyle tasarım devi olmuş bir kuruma bırakıldığında, Facebook örneğinde olduğu gibi dünya devlerinin tasarlanmaması için hiçbir sebep göremiyoruz. Başar Bilişim yüzlerce web tasarım firmaları arasında yerini almıştır http://vt.webrazzi.com/sirket/b Personellerimizin her birinin Zuckerberg yaratıcılığında olduğuna inancımız sayesinde, basarbilisim.com’un tasarım alanında zirveyi temsil ettiğini düşünmekteyiz.

(BU BİR ADVERTORIAL dir)

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code