Yargıtay karar verdi: MHP kurultaya gidiyor

MHP GENEL BASKAN ADAYI MERAL AKSENER

Son günlerde gelişmekte olan tüm olayların arasında unutulmuş gibi görünen, ama esasında belki de Cumhuriyetin kaderini etkileyecek olan önemli bir karar Yargıtay tarafından verildi en sonunda: MHP Kurultaya gidiyor.


Yargıtay, MHP’de olağanüstü kongre kararı veren Ankara 12. Sulh Hukuk Mahkemesi’nin kararını oy birliğiyle onadı. Parti, kongreye gidiyor. Muhalif isimlerden Ümit Özdağ, CNN Türk canlı yayınında yaptığı ilk açıklamada, “Kısa süre içinde MHP kurultayı gerçekleşir” diye konuştu.

Bu çok önemli karar belki de bazılarının ellerini ovuşturarak yaptığı planların bozulmasına yol açarak, Türkiye devletinin daha fazla zarar görmesini bile engelleyevilecek kadar hayati bir mesele ile ilgili. Zira, MHP de yönetim değişirse çok açıktır ki yeni gelecek lider (büyük ihitmalle Akşener) hiçbir şekilde sarayın tek adam rejimine (başkanlık) destek vermecektir. Üstelik de MHP Meral hanım ile birlikte kuvvetle muhtemeldir ki oylarını yüzde onlardan yüzde 20 hatta 25 lere tırmandırma şansını yakalayacaktır.

Bahçeli’ye gelince bugüne kadar ki anlamsız direnişi ve bu yolda insanlara çelme takmak için gösterdiği çaba “kara bir leke” olarak unutulmayacaktır – maalesef.

Ülkeye gerçekten de hayırlı olsun.

Editör

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code