YouTube ne zaman açılacak?

by admin | Perşembe, May 8, 2014 | 1022 views

YOUTUBE-YASAK
Dünyanın en büyük video paylaşım platformu olan YouTube haftalardır “YASAKLANMIŞ” durumda, otoriter hükümet tarafından. Birçok insan bilindiği üzere bu platformdan ekmek bile yiyiyor, iş dahi yapıyorlar… Dümyadan birçok ağırr tenkit ve hatta uyarı almasına rağmen hükümet inatlaşmakta devam ediyor ve kimseyi umursamadan bu anti-demokratik uygulamayı devam ettiriyor.

Bu platformun hizmete açılması ile ilgili olarak en son alınan mahkeme kararı ile ilgili olarak bir demeç veren Ulaştırma Bakanı Elvan’ da bu konuda net olmayan bir ifade kullandı bu arada.


Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Karaman Günleri” açılışının öncesinde gazetecilerin sorularını yanıtlayan Elvan konu hakkında şöyle dedi: “Mahkeme kararı henüz TİB’e ulaşmış değil. Karar ulaştıktan sonra TİB gerekli değerlendirmeyi yapacaktır.

Bir gazeteci Elvan’a YouTube’a erişim engeli ile ilgili soru sordu. Bakan, TİB’in katalog suçlar doğrultusunda erişimin engellenmesi kararı verdiğini hatırlatarak Cumhuriyet’in kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’e hakaretten dolayı 5651 sayılı kanunun 8. maddesi gereği  TİB’in re’sen engelleme yetkisini kullandığına dikkati çekti ve “Mahkeme kararı henüz TİB’e ulaşmış değil. Bu arada tabi YouTube ile görüşmeler devam ediyor. Karar ulaştıktan sonra TİB gerekli değerlendirmeyi yapacaktır” diye konuştu. Bakan Youtube’un söz konusu içeriklere ilişkin henüz engelleme yapmadığını bildirdi.

08.05.2014
KAYNAK: MEDYA

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code