Hükümet katında Atatürk fobisi

by admin | Perşembe, Ara 26, 2013 | 1130 views

ATATÜRKİktidar partisi kanadındaki bazıları Bazı siliderler Atatürk’e karşı bir fobi içinde mi? Zira epeyi süredir bilhassa hükümetin başının ATATÜRK ismini telaffuz etmediğini (edemediğini) görüyoruz. Bazı basın mensuplarının da tespit ettiği gibi, Baaşbakan adeta Atatürk’ün Milli Mücadele dönemindeki başarılarını onaylıyor ancak ondan sonraki Atatürk’ü tasvip etmediğini dışa vuruyor, tutumuyla.

İktidar partisi kanadındaki bazıları Bazı siliderler Atatürk’e karşı bir fobi içinde mi? Zira epeyi süredir bilhassa hükümetin başının ATATÜRK ismini telaffuz etmediğini (edemediğini) görüyoruz.


Bazı basın mensuplarının da tespit ettiği gibi, Baaşbakan adeta Atatürk’ün Milli Mücadele dönemindeki başarılarını onaylıyor ancak ondan sonraki Atatürk’ü tasvip etmediğini dışa vuruyor, tutumuyla.

Tabii Başbakan bunu açıkça söyleyemiyor da, alacağı tepkilerin bilincinde olarak.. Zaten bir keresinde “2 sarhoş” diyerek ciddi bir pot kırmış ve büyük puan kaybetmişti.

Örneğin Başbakan Atatürk’ten bahsederken sürekli ‘Gazi Mustafa Kemal’  diyerek adeta “ben onun Milli Mücadeledeki başarılarını onaylıyorum ama ondan sonraki Atatürk’ü tasvip etmiyorum” mesajını veriyor. Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Atatürk’e dindar kesimin ‘deccal’ dediği bilinen bir husustur. Ümit edilir ki devletin başında duran kişiler bu tutuma kendilerini kaptırmamış olsunlar.

Bu arada, Atatürk’e karşı bu fobi en son Devlet Nişanı’ndan Atatürk ‘ün fotoğraflarının çıkarılması olayında da kendisini göstermiş bulunuyor, hatta…

Diğer taraftan TC ibaresi de çıkarıldı, durup duruken ve üstelik Türkiye ‘de zaten bir takım hassasiyetler varken…

Bu durum münferit bir iki olaydan ibaret olsa neyse ama sürekli gündeme geliyor benzeri olaylar..

08.11.2013
ATATÜRK’ÜN YAPTIKLARINI UNUTACAK KADAR NANKÖR OLMAYAN BİR VATANDAŞ

Like it? Share it!

Leave A Response

*

code